Урош Станковић, асистент

Stankovic Uros
Урош Станковић, асистент

Рођен 15. новембра 1985. године у Вуковару. Основну школу завршио у месту рођења, а гимназију у Новом Саду. Правни факултет у Новом Саду уписао школске 2004/2005 године, а дипломирао у септембру 2008. године са просеком 9, 75 (девет седамдесет пет). Школске 2008/2009 године уписује мастер студије на Правном факултету у Новом Саду. У децембру 2008. године изабран на радно место сарадника у настави за наставни предмет Историја државе и права II. У неколико наврата награђиван као један од најбољих студената Факултета и стипендиста Фонда за стипендирање даровитих студената Универзитета у Новом Саду.

За сарадника у настави Правног факултета у Ново м Саду изабран је 2008, а за асистента 2010. године.

Аутор је 5 научних и стручних радова.

Говори енглески, а служи се француским и немачким језиком.