Милана Писарић, асистент

Milana_Pisaric

Милана Писарић

Асистент на предмету Кривично процесно право

Основну школу „Десанка Максимовић“ у Футогу завршила као носилац Вукове дипломе 1999. године. Гимназију „Светозар Марковић“ у Новом Саду завршила као носилац Вукове дипломе 2003. године. На основне академске студије права на Правном факултету Универзитета у Новом Саду уписала се школске 2003/2004.године. Дипломирала школске 2006/2007.године са просечном оценом 9,64.

Током основних академских студија добитница бројних награда и похвала, те стипендиста Универзитета у Новом Саду током школске 2004/2005, 2005/2006. и 2006/2007. године, стипендиста Републичког фонда за развој научног и уметничког подмлатка Републике Србије током школске 2005/2006. Године, а током школске 2006/2007. године стипендиста Фонда за младе таленте Министарства омладине и спорта Републике Србије. Исте године добитница стипендије Еуробанк ЕФГ која се додељује најбољим студентима завршних година основних студија државних универзитета у Србији.

Школске 2007/2008 године уписала дипломске академске студије права, смер радноправни, и одбранила дипломски рад на тему „Престанак радног односа“, под менторством проф. др Предрага Јовановића. Школске 2008/2009 године уписала дипломске академске студије права и одбранила дипломски рад на тему „Недозвољена доказна средства у кривичном поступку“ под менторством доц. др Татјане Лукић.

Од октобра 2007. године до септембра 2009. године волонтирала у Општинском суду у Новом Саду у својству судијског приправника. Од марта 2008. до септембра 2008. године била запослена на Високој пословној школи струковних студија у Новом Саду у звању сарадника у настави, за предмет Пословно право.

3. децембра 2008. године изабрана у звање сарадника у настави на Правном факултету Универзитета у Новом Саду, ужа научна област: кривичноправна. 1. децембра 2010. године изабрана у звање асистента на Правном факултету Универзитета у Новом Саду, ужа научна област: кривичноправна.

На Правном факултету Универзитета у Новом Саду изводи вежбе из наставних предмета: Криминалистичка техника и тактика и Криминалистичка методика на 2. години студија на Смеру унутршњих послова, те из предмета Кривично процесно право 1 и Кривично процесно право 2 на 3. години студија на Општем смеру и Смеру унутрашњих послова.

Сарадник је на Програму студентске праксе који се реализује са студенте 3. и 4. године студија у правосудним органима и Адвокатској Комори Војводине као и Правне клинике за заштиту животне средине и Правне клинике за борбу против трговине људима.

Контакт:

021 485 30 73