Бојана Ристић, сарадник у настави

Bojana Ristic

Бојана Ристић, сарадник у настави

Рођена је 1991. године  Новом Саду, где је завршила основну школу и гимназију. Правни факултет у Новом Саду уписала је 2010. године, а дипломирала у јулу 2014. године са просечном оценом 9,77. Након основних, уписала је мастер академске студије на истом факултету.

Од септембра 2014. године ради као адвокатски приправник-волонтер у адвокатској канцеларији у Новом Саду. Такође, радила је као демонстратор на Правном факултету у Новом Саду у два наврата – у летњем семестру школске 2014/2015. године и у летњем семестру 2015/2016. године при Катедри за међународно право.  У звање сарадника у настави за предмет Међународно приватно право на Правном факултету у Новом Саду изабрана је  септембра 2016. године.

За постигнуте успехе на основним студијама награђивана је између осталог Наградом Универзитета у Новом Саду за најбољег студента факултета (за школску 2013/2014. годину), затим Изузетном наградом за научни и стручни рад (школска 2010/2011. година), а била је и стипендиста Фонда за даровите студенте и младе научне раднике Универзитета, као и стипендиста Фонда за младе таленте Републике Србије, ДОСИТЕЈА, у два наврата. Учествовала је као члан факултетског тима на такмичењу Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, 2015. и 2016. године, при чему је 2016. године тим ушао у финалне рунде и награђен са Honorable Mention in the competition for the Frederic Eisenmann Award Best Team Orals.

Студијски боравци у иностранству: Хашка академија за међународно право – сесија из области Међународног приватног права (2016); Академија за европско право при Европском универзитетском институту у Фиренци – сесија из области Права Европске уније (2015); Хумболт универзитет у Берлину – сесија из области Међународне заштите људских права (2013).

Говори енглески и француски језик, а служи се немачким језиком.

e-mail: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.