Др Горан Милошевић, редовни професор

Goran-Milosevic

Др Горан Милошевић, редовни професор

Рођен је 1.1.1967 године у Боровцу општина Медвеђа, Србија. На Економском факултету у Крагујевцу: дипломирао 1992 године, магистарску тезу под називом: „Начин утврђивања јавних прихода у Србији – садашње стање и правци промена“, одбранио 2001 године, а докторску дисертацију под називом: „Порези – ублажавање пореског терета и пореска евазија – са освртом на привредни развој“, одбранио 2005. године.

Октобра 2003. године биран у наставно звање предавача у ВШУП у Земуну. На Криминалистичко-полицијској академији у Београду на ужој научној области Економске науке за предмет „Основи економије“ изабран у наставно звање доцента 2005, у звање ванредног професора 2008 године, у звање редовног професора 2012 године. На Правном факултету Универзитета у Новом Саду на предмету „Основи економије“ изабран у звањe редовног професора 2015 године.

Проф. др Горан Милошевић је аутор и коаутор већег броја књига и научних и стручних радова.

1. Милошевић, Г., Основи економије, издавач: Криминалистичко-полицијска академија, Београд, 2014;

2. Милошевић Г, Кулић М.: Јавне финансије, издавач: Криминалистичко-полицијска академија, Београд, 2013;

3. Милошевић, Г., Монетарне и јавне финансије, издавач: Београдска пословна школа - Висока школа струковних студија, Београд, 2013;

4. Милошевић Г., Теорија и пракса финансијског права, издавач: Криминалистичко-полицијска академија, Београд, 2011;

5. Милошевић Г., Кулић М.: „Пореско право – теорија и пракса“, издавач. Марсо, Београд, 2011;

6. Кулић Ж., Милошевић Г., „Управљање људским и материјалним ресурсима“, Криминалистичко-полицијска академија, Београд