RSS сервисне информације

Сервисне информације

Спецификација предметних предуслова

У прилогу ове вести можете погледати интегрисану верзију правила студија у погледу предметних предуслова за полагање појединих предмета на основних академским студијама.

Поред општег предуслова за пријаву испита тј. да је одслушана настава из предмета који студент пријављује да полаже (потпис са предавања евидентиран у индексу) постоје и предметни предуслови у погледу претходно положеног неког другог предмета.

Предмети дати са леве стране табеле се могу пријавити тек по претходно положеним испитима из предмета који су у табели наведени са десне стране:

Општи смер

Наставни предмет Предметни предуслови:
Теорија државе и права и Уставно право
Кривично процесно право 2
Кривично процесно право 1
Међународно приватно право (посебни део)
Међународно приватно право (општи део)
Криминологија
Увод у право Европске уније

Смер унутрашњих послова

Наставни предмет
Предметни предуслови
Теорија државе и права и Уставно право
Кривично процесно право 2
Криминологија
Казнено извршно право
Управно право - посебни део
Управно право (општи део)

Колоквијум из Увода у право

Обавештавају се студенти прве године да ће се пријављивање на колоквијум из предмета Увод у право обавити у периоду од уторка, 21. новембра до понедељка,  27. новембра 2017. године. Право да се пријаве на колоквијум имају сви студенти прве године, укључујући и оне који су обновили годину. Пријава се врши електронским путем, слањем мејла на адресу iОва адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.. Од података је потребно навести само име и презиме и број индекса. У зависности од броја пријављених, студенти ће бити обавештени путем сајта Правног факултета о времену, месту и начину обављања колоквијума. Материја која се полаже обухвата теорију државе. Студенти треба посебно до обрате пажњу да колоквијум није парцијално полагање испита, тј. успешно положени колоквијум не ослобађа студенте материје теорије државе на испиту.

Илија Јованов

асистент