RSS сервисне информације

Сервисне информације

Спецификација предметних предуслова

У прилогу ове вести можете погледати интегрисану верзију правила студија у погледу предметних предуслова за полагање појединих предмета на основних академским студијама.

Поред општег предуслова за пријаву испита тј. да је одслушана настава из предмета који студент пријављује да полаже (потпис са предавања евидентиран у индексу) постоје и предметни предуслови у погледу претходно положеног неког другог предмета.

Предмети дати са леве стране табеле се могу пријавити тек по претходно положеним испитима из предмета који су у табели наведени са десне стране:

Општи смер

Наставни предмет Предметни предуслови:
Теорија државе и права и Уставно право
Кривично процесно право 2
Кривично процесно право 1
Међународно приватно право (посебни део)
Међународно приватно право (општи део)
Криминологија
Увод у право Европске уније

Смер унутрашњих послова

Наставни предмет
Предметни предуслови
Теорија државе и права и Уставно право
Кривично процесно право 2
Криминологија
Казнено извршно право
Управно право - посебни део
Управно право (општи део)

Начин полагања испита из Наследног права

Почев од мајског испитног рока начин полагања испита из Наследног права се мења.

Од наведеног рока прво ће се полагати теоријски део испита, а након положеног теоријског дела испита, стећи ће се услови и за полагање задатака.

Студенти ће и даље имати могућност избора између парцијалног или полагања целог испита, са тим да ће се при парцијалном полагању испита, убудуће прво полагати теоријски, па потом практични део испита у виду задатака.

Студентима који су (до мајског испитног рока) већ положили задатке, исти ће важити до краја школске 2016/2017. године то јест закључно са редовним октобарским роком, без обзира у ком року су положили задатке.

За сва даља питања обратите се асистенткињи.

проф. др Јелена Видић-Трнинић

Обавештење у вези са литературом за припремање испита из Управног права

Обавештавају се студенти да се нова друга књига из Управног права (Управно право II – управна делатност, Нови Сад 2017.), аутора проф. др Драгана Милкова, налази у продаји у скриптарници Правног факултета.

Управно право – списак обавезне литературе за припремање испита и важећих прописа

.