icon1 English  uk copy

RSS сервисне информације

ćirilica | latinica

ПРИРУЧНИК И ЗБИРКА ПИТАЊА ЗА ПРИРЕМУ ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

skripte za prijemniПриручник за припрему полагања пријемног испита из српског језика за упис на прву годину основних академских  студија на Правном факултету у Новом Саду у школској 2021/2022 години.

Збирка задатака за полагање пријемног испита из српског језика за упис на Правни факултет Универзитета у Новом Саду у школској 2021/2022 години.

Обавештење корисницима о режиму рада библиотеке и читаонице

important mainПоштовани корисници,

Обавештавамо вас да због актуелне епидемиолошке ситуације, читаоница Библиотеке Правног факултета наставља са радом у измењеном режиму.

Како је због тога корисницима онемогућено непосредно коришћење читаонице и фонда Библиотеке, донета је следећа одлука:

•    студенти основних и мастер студија могу да поруче и изнесу две књиге из фонда Библиотеке на 15 дана,
•    докторанди могу да поруче и изнесу пет књига на 15 дана,

Књиге се могу изнети уз остављање индекса и потписивање реверса.

•    сви студенти часописе могу изнети само ради копирања уз обавезу да их врате до краја радног времена читаонице уз остављање индекса.
•    литература која се сходно Правилнику о раду Бибилиотеке не може изнети из Библиотеке биће доступна за преглед у читаоници ограниченом броју студената (не више од 5) и у ограниченом времену (не више од 30 минута) са могућношћу евентуалног изношења ради копирања и враћања  истог дана у току радног времена читаонице уз остављање индекса.

Паручивање публикација је дан унапред, искључиво онлајн, на адреси http://pf.uns.ac.rs/biblioteka/porucivanje.

Издавање онлајн поручених публикација је од 9 до 14,30 часова, са спољашње стране зграде, на привременом шалтеру читаонице.

Радно време читаонице се продужава до 14,30 часова, а од 1. октобра читаоница почиње са радом суботом, од 8.00 до 13.00 часова.

Одлука важи од почетка нове школске године тј. од 1. октобра 2020.

Библиотека Правног факултета

Боравак у згради Правног факултета у Новом Саду

Vazna informacija 5

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

ЗА СВЕ ВРЕМЕ БОРАВКА У ЗГРАДИ Правног факултета у Новом Саду СВИ СТУДЕНТИ морају да носе заштитне маске тако да маска прекрива уста, нос и браду. Студенти који се не буду придржавали ове препоруке биће одмах удаљени из зграде.

НОВО ИЗДАЊЕ УЏБЕНИКА УПРАВНО ПРАВО I: УВОДНА И ОРГАНИЗАЦИОНА ПИТАЊА

booksПоштоване колегинице и колеге,

обавештавамо Вас да је из штампе изашло ново издање уџбеника „Управно право I: уводна и организациона питања“ (10. издање, Нови Сад 2020. године), аутора проф. др Драгана Милкова. Ново издање уџбеника налази се у Скриптарници Правног факултета у Новом Саду.

ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПИСАНОГ ДЕЛА ПРАВОСУДНОГ ИСПИТА

IV циклус припремне наставе за полагање писаног дела правосудног испита почиње 22. фебруара 2021. године.

Припремна настава обухвата материју кривичног и грађанског права и одржаће се у 8 термина у трајању од по 3 часа.

Предавачи у оквиру припремне наставе су Светлана Томић Јокић, председница кривичног одељења Апелационог суда у Новом Саду, Владимир Пецовски, судија кривичног одељења Основног суда у Врбасу и др Бојан Божовић, судија Основног суда у Новом Саду.

Часови припремне настави ће се одржавати према динамици коју полазници договоре са судијама на првом часу.

Рок за пријаву је 19. фебруар 2021. године.

Детаљније информације можете прочитати на: www.pf.uns.ac.rs/pravosudni

За припремну наставу се можете пријавити на: www.pf.uns.ac.rs/pravosudni/prijava

Pripremna nastava pravosudni