Саопштење Савеза студената, ELSA и Студентског парламента Правног факултета у Новом Саду

Info 2Савез студената, ELSA и Студентски парламент Правног факултета у Новом Саду најоштрије осуђују понашање студента Стефана Карановића, који својим написима о Факултету, студентима и професорима наноси штету угледу Правног факултета. Стефан Карановић није члан ниједне студентске организације на Правном факултету у Новом Саду, како се представља. Изношењем неистина, измишљотина и тешких клевета, лишених било какве везе са реалношћу, поткопава се дуго стицани углед институције чију диплому желимо да стекнемо, па и колега Карановић. Ми желимо да се поносимо дипломом Правног факултета, а не да се стидимо. Ми једнако, а можда и боље познајемо наше колеге и професоре и нисмо никада приметили такве појаве, које бисмо, да постоје, а нису плод нечије искварене маште, први осудили. Но, дужни смо и да осудимо када неко измишља, конструише и блати. Несхватљиво је да неко ко намерава да сутра буде делилац правде мисли да је пут до тога блаћење и измишљање најгорих клевета на рачун колега и професора. Такво понашање је недопустиво и заслужује сваку осуду.