Јавнa одбранa докторске дисертације

У среду, 20. септембра 2017. године, у 11:00 сати у Свечаној сали Правног факултета у Новом Саду одржаће се јавна одбрана докторске дисертације на тему „Рехабилитација лица осуђених из политичких или идеолошких разлога и њене правне последице" кандидата Стефана Самарџића пред Комисијом у следећем саставу:

-          др Зоран Стојановић, редовни професор Правног факултета у Београду (председник Комисије);

-          др Јовица Тркуља, редовни професор Правног факултета у Београду (члан);

-          др Бранислав Ристивојевић, редовни професор Правног факултета у Новом Саду (ментор) и

-          др Драгиша Дракић, редовни професор Правног факултета у Новом Саду (члан).

Одлука Већа докторских студија Јавно право

На основу чл. 18. Правилника о упису и студирању на докторским академским студијама Јавно право, Веће докторских студија Јавно право једногласно је донело следећу одлуку:

Студент је дужан да напише два научна рада и објави их у часописима који се налазе на листи коју утврђује Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Сматраће се да је студент испунио наведену обавезу, уколико напише један научни рад и објави га у часопису који се налази у категорији М 24,  према листи коју утврђује Министарство, а која је важила у години у којој је објављен.

Рад са којим је студент учествовао на научном скупу,  а који је објављен у целини у зборнику са тог скупа, може студенту бити признат као објављен научни рад, по одобрењу Већа докторских студија.