Почетна/Новости и догађаји/Успех студената Правног факултета у Новом Саду на Регионалном такмичењу у симулацији поступка пред Европским судом за људска права

На Регионалном такмичењу у симулацији поступка пред Европским судом за људска права, у организацији Civil Rights Defenderѕ, које је одржано у Нишу од 20. до 23. маја 2022. студенти Правног факултета у Новом Саду освојили су друго место у категорији писаних поднесака и треће место у укупном пласману. Такмичење је окупило учеснике са правних факултета из Љубљане, Загреба, Скопља, Ниша, Сарајева, Мостара, Тиране и Подгорице.

Тим Правног факултета у Новом Саду чинило је шесторо студената. У улози апликанта били су Дарија Спасић, Небојша Гаврић и Јована Ања Грађански. На страни респондента такмичили су се Теодор Вукадин, Игор Недељковић и Марија Иконић. За такмичење су студенте припремали асистент Стефан Радојчић и докторанд Остојa Калаба под менторством проф. др Бојана Тубића.