УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ

ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА У НОВОМ САДУ

Ј А В Н И  П О З И В

Поштоване колегинице и колеге,

Правни факултет у Новом Саду има богату традицију такмичења у беседништву. Деценијама уназад студенти су исказивали велику жељу да науче основе лепог говора и да се опробају у такмичењу које се одржавало у амфитеатру нашег Факултета. Ове године на ред је дошло XXVIII такмичење које ће 9. маја 2024. бити повод за још једно окупљање студената, професора, угледних гостију и свих оних који воле и негују лепу реч.

Студенти ће се надметати у две категорије: слободна тема и задата тема.

Ове године задате теме су:

1. Affirmanti incumbit probatio – Ко тврди мора и доказати (лат. изрека)
  2. Коме закон лежи у топузу трагови му смрде нечовјештвом (Петар II Петровић Његош)

Позивамо све заинтересоване студенте да се пријаве за такмичење слањем мејла на адресу i.jovanov@pf.uns.ac.rs. У пријави је потребно навести име и презиме, годину студија, мејл адресу и контакт телефон. Рок за пријаву је петак, 8. март 2024. године.

Након истека рока за пријаву студенти ће бити обавештени о термину када ће бити обављен избор оних студената који ће учествовати на такмичењу. Студенти треба да припреме говор у трајању од 5 минута, на слободну тему, а избор ће извршити проф. др Драгутин Аврамовић и асистент др Илија Јованов.