Традиционално 27. пут студенти Правног факултета су се 18. маја 2023. надметали у беседништву. Беседници су се такмичили у две категорије: слободна тема и задата тема. Ове године задате теме су биле Правичност је од свог злата скупоценија (Iustitia omni auro carior) и Није човјек оно што мисли, већ оно што чини. Такмичаре је оцењивао стручни жири у следећем саставу: председник Вишег суда у Новом Саду Мирослав Алимпић, председник Основног суда у Новом Саду Тамара Радовић, председник Привредног суда у Новом Саду Гордана Ристић, адвокат у Сомбору и члан Управног одбора Адвокатске коморе Војводине Марија Вучковић, директорка Покрајинског завода за социјалну заштиту Маја Миљковић, адвокат у Новом Саду Срђан Добросављев, као и продекан нашег факултета проф. др Сандра Фишер Шобот.

У конкуренцији су били како већ искусни беседници, тако и најмлађа генерација беседника. Свеукупни победник такмичења је, према оцени жирија, студент III године Александар Малешевић, са беседом под називом Човек човеку никад вук. Он је, такође, освојио прво место и у категорији слободна тема, као и гласове публике. У категорији задата тема прво место је припало студенткињи I године Бојани Ристић, која је беседила на тему Није човјек оно што мисли, већ оно што чини, док је друго место у категорији задата тема освојила студенткиња II године Александра Дамјанац, која је беседила на исту тему. Друго место у категорији слободна тема припало је студенткињи IV године Дајани Деспотовић, која је представила беседу на тему Кад нас наши забораве, ко ће за нас палити свеће? Факултет је, као и сваке године, победницима припремио прикладне поклоне.