СТУДЕНТИ ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА У НОВОМ САДУ ОСВОЈИЛИ ДРУГО МЕСТО НА ТАКМИЧЕЊУ У СИМУЛАЦИЈИ СУЂЕЊА „ОСУДИ ДИСКРИМИНАЦИЈУ“

15.12.2023 15:09

На такмичењу у симулацији суђења „Oсуди дискриминацију“ у организацији Повереника за заштиту равноправности уз подршку Фондације „Регистар националног интернет домена Србије“ учествовала су два тима Правног факултета у Новом Саду.

Чланови тима Исидора Секулић били су Милица Иванковић и Филип Буџаров, док су тим  Милева Марић Ајнштајн чинили Јелена Младеновић и Марко Мајер.

Оба тима су се пласирала у усмени део такмичења.

Тим Милева Марић Ајнштајн је освојио друго место у укупном пласману.

За такмичење студенти су се припремали под менторством асистенткиње Оливере Јокић, као и проф. др Сање Ђајић и доц. др Наташе Рајић.

Меморандум о сарадњи Правног факултета у Новом Саду и Правног факултета Универзитета у Осијеку

24.11.2023 15:45

На Правном факултету у Новом Саду 20. новембра 2023. одржана је свечаност поводом потписивања Меморандума о сарадњи Правног факултета у Новом Саду и Правног факултета Универзитета у Осијеку. Меморандум су потписали декан Правног факултета у Новом Саду проф. др Татјана Бугарски и декан Правног факултета Универзитета у Осијеку проф. др Туњица Петрашевић. Циљ Меморандума је унапређење академске размене, мобилности и научне и образовне сарадње две институцијe.

Меморандум о сарадњи у области образовања и науке између Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и Правног факултета у Новом Саду

14.11.2023 19:22

На Правном факултету у Новом Саду 14. новембра 2023. одржана је свечаност поводом потписивања Меморандума о сарадњи у области образовања и науке између Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и Правног факултета у Новом Саду. Меморандум су потписали в. д. декана Факултета техничких наука, проф. др Борис Думнић и декан Правног факултета у Новом Саду проф. др Татјана Бугарски. Потписивању Меморандума присуствовали су и државна сектретарка Министарства просвете проф. др Маријана Дукић Мијатовић, наставници, сарадници и студенти.

Циљ потписивања Меморандума је успостављање и развој сарадње у области образовања и науке, те остваривање заједничких активности и пројеката између Факултета техничких наука и Правног факултета у Новом Саду.

Присутнима су се обратили декан Правног факултета у Новом Саду проф. др Татјана Бугарски, в. д. декана Факултета техничких наука проф. др Борис Думнић и државна секретарка Министарства просвете проф. др Маријана Дукић Мијатовић. Они су указали на потребу и значај мултидисциплинарног приступа савременим друштвеним, економским, технолошким и културним токовима.

Споразум о сарадњи између Покрајинског заштитника грађана – омбудсмана и Правног факултета у Новом Саду

30.10.2023 18:06

На Правном факултету у Новом Саду 30. октобра 2023. одржана је свечаност поводом потписивања Споразума о сарадњи између Покрајинског заштитника грађана – омбудсмана и Правног факултета у Новом Саду. Споразум су потписале Покрајинска заштитница грађана – омбудсманка доц. др Драгана Ћорић и декан Правног факултета у Новом Саду проф. др Татјана Бугарски. Потписивању споразума присуствовале су и заменица Покрајинске заштитнице грађана – омбудсманке за равноправност полова, Снежана Кнежевић, продекан за науку Правног факултета у Новом Саду проф. др Гордана Дракић и студенти Правног факултета у Новом Саду.

Циљ потписивања Споразума је остваривање заједничких активности у области борбе против насиља у породици  које ће се посебно  развијати између Правне клинике за борбу против насиља у породици Правног факултета у Новом Саду и Покрајинског заштитника грађана – омбудсмана, као координатора Мреже „Живот без насиља“.

Приликом обраћања проф. др Татјана Бугарски указала је на значај и актуелност теме насиља у породици, као и на велико интересовање студената Правног факултета у Новом Саду за учешће у раду Правне клинике за борбу против насиља у породици. Присутне је поздравила и Покрајинска заштитница грађана – омбудсманка, доц. др Драгана Ћорић која је истакла да је Правни факултет у Новом Саду прва образовна институција која је постала део Мреже „Живот без насиља“.

Успех студената Правног Факултета у Новом Саду на Регионалном такмичењу у симулацији поступка пред Европским судом за људска права

24.05.2023 17:20

На 17. Регионалном такмичењу у симулацији поступка пред Европским судом за људска права, у организацији Civil Rights Defenderѕ,  које је одржано у Подгорици од 12. до 15. маја 2023. студенти Правног факултета у Новом Саду освојили су I место у групној фази такмичења и IV место у укупном пласману.

Тим Правног факултета у Новом Саду чинило је осморо студената. У улози апликанта били су Јован Срданов, Марко Лукић, Вељко Сворцан и Ђорђе Чулић, а на страни респондента такмичили су се Драган Благојевић, Милица Иванковић, Стеван Вујачић и Филип Буџаров.

За такмичење студенти су се припремали под менторством проф. др Сање Ђајић, уз помоћ Богдане Ђурић, демонстатора и Остоје Калабе, студента докторских студија.